امضای تفاهم‌نامه همکاری میان«وزارت اطلاعات و فرهنگ»و«خبرگزاری فرهنگ»

تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و خبرگزاری فرهنگ در کابل امضا شد.
این تفاهم‌نامه میان سیدآقاحسین فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و محمدتقی حیدری، مسئول موسسه فرهنگی هنری نمارسانه و صاحب‌امتیاز خبرگزاری فرهنگ، با هدف همکاری‌های متقابل در زمینه رشد و پویایی فرهنگ افغانستان و تبادل دست‌آوردهای فرهنگی هنری، امضا شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه، تبادل خبری در قالب عکس، گزارش، تحلیل و مقاله، برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی و نیز بزرگداشت و تجلیل از مناسبت‌های فرهنگی و ملی، از تعهدات طرفین می‌باشد.
سیدآقاحسین فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، ضمن اظهار خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه، گفت که خبرگزاری فرهنگ، یکی از رسانه‌های متعهد و فعال است که به بازتاب تحولات فرهنگی و شناسایی میراث‌های فرهنگی کشور، می‌پردازد.

آقای سانچارکی، افزود که امضای تفاهم‌نامه میان این خبرگزاری و وزارت اطلاعات و فرهنگ، زمینه و امکان همکاری‌های دو طرف در امر اشاعه و تبادل گزارش‌ها و دست‌آوردهای فرهنگی هنری را مساعد می‌سازد.
در ادامه محمدتقی حیدری، مسئول موسسه نمارسانه و صاحب‌امتیاز خبرگزاری فرهنگ، ضمن تشکر از وزارت اطلاعات و فرهنگ، به ظرفیت خبرگزاری فرهنگ جهت پوشش و بازتاب اخبار و رویدادهای فرهنگی افغانستان، اشاره کرد.
آقای حیدری، گفت که خبرگزاری فرهنگ، تنها رسانه‌ی ویژه‌ی اخبار و رویدادهای‌ فرهنگی هنری در افغانستان است که زمینه گردهمایی مجازی تمامی فرهنگ‌دوستان، شاعران و هنرمندان کشور را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به سایر بخش‌های فعال وبسایت فرهنگ پرس، گفت که این خبرگزاری، دارای ظرفیت برگزاری مسابقات سراسری آنلاین در موضوع‌های فرهنگی و هنری از طریق بخش مسابقات، می‌باشد.
صاحب امتیاز خبرگزاری فرهنگ، تصریح کرد: با همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ، می‌خواهیم مسابقات مختلف در موضوع‌های فرهنگی و هنری را در تمام ولایت‌های افغانستان به‌صورت آنلاین، برگزار کنیم.
گفتنی‌ست که تفاهم‌نامه‌ همکاری میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و خبرگزاری فرهنگ، با هدف پوشش اخبار و رویدادهای فرهنگی کشور در اسرع وقت و برقراری ارتباط پایدار با خبرنگاران ولایتی، امضا شد.
خبرگزاری فرهنگ، یکی از بخش‌های فعال موسسه نمارسانه و نخستین خبرگزاری ویژه رویدادهای فرهنگی در کشور است که به‌صورت تخصصی گفت‌وگوها، مقالات، اخبار و رویدادهای فرهنگی، هنری و ادبی را منتشر می‌کند.